Czy jest coś piękniejszego od wdzięczności dzieci, które dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mogą realizować swoje pasje? Tak właśnie wyglądało otwarcie Dziennego Ośrodka Młodzieżowego, który jest miejscem do zabawy, nauki i poznawania nowych osób. Mieści się przy ulicy Władysława IV. Kiedyś była tu kotłownia, ale teraz budynek dostał drugie życie

Dziś, słysząc radosną muzykę, przybiegła tu jedna z mieszkanek osiedla, mama czwórki dzieci. Głosowała na nasz pomysł. Pytała z niedowierzaniem, czy to już? Czy już może zapisać swoje pociechy? Cierpliwości. I do zobaczenia jesienią!

mówi Pan Dawid Juszczyszyn ze Stowarzyszenia "Można inaczej" Wyremontowanie budynku kosztowało 800tys. złotych. To sporo nawet dla dużych stowarzyszeń. Z pomocą przyszli zielonogórzanie, którzy oddali 3900 głosów.

(fot. lzg.pl)

Klub Futbolu Amerykańskiego Wataha Zielona Góra jest przykładem na to, jak zaangażowanie grupy pasjonatów pozwala spełniać marzenia o profesjonalnym klubie sportowym. Stadion do futbolu amerykańskiego w Zielonej Górze został zbudowany, przy ul. Botanicznej 66, tuż za bursami. Na niezagospodarowanym dotąd terenie powstał na wskroś profesjonalny obiekt sportowy, z widownią, z imponującymi bramkami, z oświetleniem.

Dzisiejszy KFA Wataha Zielona Góra to niemal zawodowy zespół futbolistów stających w szranki z najlepszymi drużynami w Polsce. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu udało się spełnić marzenia. Teraz czas na pisanie nowej historii stadionu, zapisywanie ich kart sukcesami i zwycięstwami.

(fot. lzg.pl)